popinavejahody
popinavejahody

Sbírejte jahody ve výšce svých rukou.
Úroda od konce května až do prvních mrazíků.

Další dobrá zpráva: jahody sklizené z těchto popínavých
jahodníků jsou obrovské a mají tradiční chuť

Tato revoluční odrůda jahod (varianta jahodníku velkoplodého Fragaria ananassa), kterou vyšlechtil slavný francouzský zahradník (který vypěstoval i slavnou odrůdu Gariguette a Mara des bois), je nyní dostupná pro všechny, a to za opravdu přijatelnou cenu - za pouhých 49 Kč za jednu rostlinu.

Jak je možné, že vám tyto výjimečné popínavé jahody můžeme nabídnout za cenu pouhých 49 Kč za jednu rostlinu?

Dříve než vám prozradíme, proč vám můžeme tyto úžasné popínavé jahody nabídnout za tuto skvělou cenu, rádi bychom vám vysvětlili, v čem všem jsou tyto jahody revoluční a mění dosavadní pohled na jahody.

Po více než 10 letech křížení a šlechtění více než 40 odrůd jahod se našemu zahradníkovi podařilo zcela náhodou vypěstovat odrůdu jahod, která přinášela překvapivou úrodu.

Tato zbrusu nová odrůda může dorůst až do výšky 1,2 metrů nebo i více. Tyto jahodníky jsou obsypány krásnými jahodami po celých 5 měsíců v roce. V uvedené výšce můžete sbírat veliké jahody plné chuti, na kterou jste již zapomněli, a přitom se ani neušpiníte. Můžete je pěstovat na zahradě nebo i v květináčích na balkóně.

Představte si, jakou radost budou mít vaše děti, když budou moci z "vašeho popínavého jahodníku“ sbírat velké, sladké, zralé plody, které nebudou umazané od hlíny, a to v úrovni svých rukou. Jahody budete moci sklízet až do prvních mrazíků, tedy ještě dlouho poté, co skončí sezóna sklizně běžných jahod. Velké a lahodné plody budete sklízet rok co rok, přičemž vaše úroda bude neuvěřitelně bohatá.

Ano, teď se již nebudete muset ohýbat, abyste sebrali ze země jahody, které ležely v bahně a na kterých si pochutnávali brouci, ještě než plody stačily dozrát.

Neuvěřitelné vlastnosti této zbrusu nové odrůdy popínavých jahod.

Odrůda jahod, které budete sklízet, je odrůdou velkých jahod se zaoblenými tvary, s velmi příjemnou vůní a chutí. Získáte úrodu jahod rozloženou v roce od konce května až do poloviny září, přičemž naše jahody jsou vhodné jak do ovocných salátů, tak i ke konzumaci jen samotných plodů, které je možné sníst i utržené rovnou z rostlinky.

Nyní, když už víte, v čem je tato jahoda výjimečná, vám prozradíme, proč vám tyto úžasné popínavé jahody můžeme nabídnout za tuto skvělou cenu.

Je to velmi jednoduché. Uzavřeli jsme smlouvu přímo s naším zahradníkem a nechali jsme zasadit stovky tisíc rostlinek, které budou připraveny k dodání od začátku března 2021.

Celou tuto produkci jsme financovali, a mohli jsme tak vyjednat ty nejlepší ceny i nejlepší slevy. A získanou slevu vám poskytujeme v plné výši.

Náš systém přímého prodeje bez zprostředkovatelů a bez nákladné reklamy nám tudíž umožňuje nabídnout vám bezkonkurenční cenu.

Náhodný objev
našeho zahradníka

Pro ty, kteří se o tento příběh zajímají, můžeme prozradit, že objev této popínavé jahody se velmi podobá objevu moderní jahody.

Základní odrůda jahody, která je na počátku vzniku všech moderních odrůd jahod, se totiž zrodila v zahradách Versailles díky náhodnému opylování jahodníku čilského, na kterém rostou velké žluté jahody, a odrůdy malých červených jahod z Floridy. Ještě překvapivější je možná fakt, že objevitel žluté jahody čilské se jmenoval Amédée François Frézier (přičemž francouzsky se jahodník řekne "fraisier“), špeh krále Ludvíka XIV., a že jeho jméno nemá s objevem jahodníku nic společného.

Naše popínavé jahody jsou rovněž výsledkem náhody, stejně jako "moderní“ jahody. Jak jsem již uvedl dříve, náš zahradník je největším světovým odborníkem na jahody. Pro ty, kteří o tom pochybují, zmiňuji, že AM (to jsou jeho iniciály) vypěstoval 2 nejproduktivnější odrůdy jahod na světě: Gariguette a Mara des Bois.

Kromě toho je dobře zaopatřený, protože si názvy těchto jahodníků i jejich genetické kódy nechal patentovat.

Pokaždé, když se tyto odrůdy jahod na světě produkují, získá za to honorář, a vzhledem k oblíbenosti těchto odrůd to jistě není malá částka.

V případě našeho popínavého jahodníku
tomu bylo jinak.

Náš zahradník si při jednom křížení odrůd (při kterém použil i odrůdu Ananassa) všiml, že jedna ze sazenic šplhá do neobvyklé výšky, téměř bez podpěry, jakoby šlo o "jahodový stromek“. Rostla tak rychle, že zanedlouho musel zahradník nějakou podpěru opravdu použít. A tak byla popínavá jahoda na světě. Tím ale překvapení nekončilo! Několik jeho rostlinek se rychle pnulo do výšky přesahující 1 metr, přičemž na nich rostly veliké červené plody. A protože se jednalo o remontantní odrůdu (tj. opakovaně kvetoucí), sklízel z nich náš zahradník jahody až do konce měsíce září.

Náš slavný zahradník se tentokrát rozhodl, že si svůj objev nenechá patentovat, ale naopak nechá vypěstované jahody uvést na trh, aniž by mu za to musely být odváděny nějaké poplatky. A my jsme první, kdo s ním podepsal smlouvu zaručující obrovskou produkci těchto jahodníků za ty nejnižší ceny.

Samozřejmě je možné najít na trhu i různé napodobeniny těchto jahodníků, ale ty nemají valnou kvalitu a rozhodně s nimi není spojena záruka, že budete moci sbírat velké červené plody mimořádné chuti ve výšce svých rukou.

Opravdu vám nabízíme jediný originální popínavý jahodník. O tom nemůže být sporu.

Přednosti a vlastnosti
odrůdy Fragaria ananassa
neboli jahodníku velkoplodého

 • Remontantní odrůda jahodníku (sklizeň od června až do prvních mrazíků)
 • Dlouhé šlahouny této popínavé jahody musí být přivázány ke zdi nebo připevněny k podpěře.
 • Jahody vysázejte do neutrální nebo mírně kyselé půdy bohaté na humus, na slunné stanoviště
 • Rostlinky je možné zasadit do květináče/truhlíku nebo přímo do země, přivazováním šlahounů k podpěře mohou vyrůst až do výšky 1, 20 m či dokonce více.
 • Tyto jahodníky se přizpůsobí všem půdám a jsou odolné vůči chladu
 • Barva květu: Bílá
 • Barva plodu: Červená
 • Barva listů: Zelená
 • Listy: Polopadavé
 • Habitus rostliny: Půdopokryvná, Převislá, Popínavá
 • Výška rostliny v dospělosti: 20/30 cm až 120 cm, pokud je podpěra rostliny
 • Růst: Rychlý
 • Období květu: květen, červen, červenec, srpen, září, říjen
 • Období sklizně: červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad
 • Snadnost pěstování: snadné
 • Stanoviště: slunce, polostín
 • Klimatické pásmo: Jakékoli podnebí
 • Typ půdy: Všechny, lehké, bohaté na humus
 • Odolnost rostliny: Velmi odolná
 • Zálivka: Normální
 • Vzdálenost výsadby: 40 až 50 cm
 • Hustota výsadby: 4-5/m²
 • Ideální období výsadby: leden, únor, březen, duben, květen, září, říjen, listopad, prosinec

Praktické pokyny

K tomu, abyste mohli pěstovat tyto jahody, nemusíte mít žádné zahradnické zkušenosti ani spoustu času.

Jediné, co musíte udělat, je postupovat podle následujících pokynů:

Příprava rostlin:

Doporučujeme zasadit rostliny maximálně do 2-3 dnů od přijetí zásilky.
V případě nutnosti mohou být sazenice skladovány v plastovém obalu po dobu max. 10 dnů při teplotě 1 až 5 stupňů Celsia.
Před samotnou výsadbou doporučujeme ořezat kořeny rostlinek na délku 5-6 cm a rostliny poté umístit do nádoby s vodou přibližně na 10 minut, maximálně na 15 minut.

Pěstování je snadné.

Rostlinky jahody vám dodáme v obalu zajišťujícím jejich čerstvost.

Než se pustíte do sázení jahod, namočte jejich kořeny na 15 minut do kbelíku s vodou.

Vyhloubejte v zemi brázdu o šířce 15 cm a hloubce 20 cm. Rostlinky vložte do brázdy tak, aby byly jejich kořeny hezky rozložené a kořenový krček se nacházel těsně nad úrovní okolní půdy. Poté jahodníky zasypejte jemnou zeminou smíchanou s kompostem, vše udusejte a zalijte vodou.

Nyní už se rostlinky samy uchytí v půdě a začnou růst. Vy už je teď budete jenom pravidelně a podle potřeby zalévat, zejména v suchém počasí, a těšit se z průběžné úrody.

Tekuté hnojivo pro
popínavé jahody.

Díky našemu týmu biologů se nám podařilo vyvinout první hnojivo přirozeně přizpůsobené vývoji popínavých jahod.
Toto hnojivo bylo speciálně vyvinuto pro správný růst a vývoj jahod odrůdy. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a záhy jsme docílili zlepšení chuti našich jahod o 30 %.

V tomto roce jsme se poprvé rozhodli poskytnout toto hnojivo všem našim zákazníkům, kteří si objednají sadu 30 sazenic jahodníku, zcela zdarma.

Nejlepší recepty.

Jahody jsou celosvětově oblíbeným ovocem, které je díky své jemné a chutné dužině královnou všech dezertů.
Na jaře a v létě je nemožné nevšimnout si lákavých stánků s jahodami a ty poté nepoužít v nějakém chutném receptu.
Díky své sladké chuti se toto ovoce skvěle hodí do salátů, koláčů, ovocných kaší nebo třeba do smoothie. Můžeme si s potěšením pohrávat s bohatou škálou odrůd, a naše chuťové pohárky tak neustále povzbuzovat. Lesní jahody, odrůda Gariguette, Mara des bois nebo Ciflorette, všechny mají svá specifika (tvar, aroma, barva atd.). Je tolik snadných a chutných receptů, které si celá rodina jistě s radostí připraví.

Často kladené otázky

Zde je souhrn nejčastějších otázek,
které nám naši zákazníci pokládají:

Pěstování těchto jahod je neuvěřitelně snadné. K pěstování těchto jahod nemusíte mít žádné zahradnické zkušenosti ani spoustu času. Jen jednoduše postupujte podle našich pokynů. Na našich webových stránkách najdete veškeré informace, které potřebujete k tomu, abyste se o své popínavé jahody dokázali co nejlépe postarat.

Popínavé jahody mohou být zasazeny přímo na poli, v zahradách (možno ve formě obruby, živých plotů nebo oblouků) nebo ve vnitřních prostorách (na terase nebo balkóně).

Ideální období výsadby: leden, únor, březen, duben, květen, září, říjen, listopad, prosinec.

To je poměrně různé. V průměru však z jednoho jahodníku sklidíte minimálně 5 až 10 kg jahod.

Naše zboží zasíláme do dvou pracovních dnů od objednání na dodací adresu uvedenou zákazníkem. S výhradou dostupnosti zboží na skladě.

Předem musíme zmínit, že k tomu dochází velmi zřídka. Nicméně pokud byste ve výjimečném případě nebyli spokojeni během 90 dnů od obdržení rostlinek, stačí, když nás o tom písemně informujete, pošlete fakturu za zboží a my vám dle Vašeho požadavku zboží vyměníme nebo Vám vrátíme peníze.

Zkušenosti zákazníků

Záruka

Objednané jahody od nás dostanete v obalu zajišťujícím jejich čerstvost a s 90denní zárukou bez rizika.

100% spokojenost nebo vrácení peněz.

Pokud nedosáhnete očekávaných výsledků, pošlete nám své jahody zpět a my vám bez jakýchkoliv námitek obratem vrátíme celou částku, kterou jste za svou objednávku zaplatili.