popinavejahody
popinavejahody
popinavejahody

K tomu, abyste mohli pěstovat jahody odrůdy Mount Everest, nemusíte mít žádné zahradnické zkušenosti ani spoustu času.
Jediné, co musíte udělat, je postupovat podle následujících pokynů:

Příprava rostlin

Doporučujeme zasadit rostliny maximálně do 2-3 dnů od přijetí zásilky.

V případě nutnosti mohou být sazenice skladovány v plastovém obalu po dobu max. 10 dnů při teplotě 1 až 5 stupňů Celsia.
Před samotnou výsadbou doporučujeme ořezat kořeny rostlin na délku 5-6 cm a rostliny poté umístit do nádoby s vodou přibližně na 10 minut, maximálně na 15 minut.

Výsadba

Jahody mohou být zasazeny přímo na poli, v zahradách (možno ve formě obruby, živých plotů nebo oblouků) nebo ve vnitřních prostorách (na terase nebo balkóně). K podepření rostliny lze použít různé tyčky nebo mřížové podpěry. Doporučujeme jahody vysazovat do půdy, která byla v minulých letech osázena plodinami sklízenými v brzkých měsících roku, po nichž zůstala půda bez plevele a které neměly choroby běžné u jahod. Je důležité vyhnout se výsadbě jahod na místech, kde se v posledních 2-3 letech pěstovaly rajčata, brambory, papriky nebo lilky. Při výsadbě je nutné, aby byla půda dostatečně vlhká (pokud je půda suchá, doporučujeme ji zavlažovat). Používejte úrodnou, volnou a dobře odvodněnou půdu bohatou na organické látky s neutrálním nebo zásaditým pH. Vyhněte se půdě, kde stojí voda, protože jahoda je rostlina s povrchovým kořenovým systémem, která může snadno hnít.

Samotná výsadba zahrnuje tyto úkony:

  • vykopání řádku v zemině;
  • vložení rostliny do řádku;
  • kořeny rostliny dejte tak, aby byly u sebe po celé své délce (aby se dostaly do kontaktu s půdou nejen na povrchu).

Jednotlivé rostlinky jahod se vysazují ve vzdálenosti 50 cm. Kořeny musí být úplně skryty v zemi.

Hloubka výsadby má být taková, aby celé srdíčko rostliny (tj. střed jahodníku) bylo v úrovni okolní půdy, a nebylo přitom půdou pokryto.

Pokud je výsadba moc mělká, existuje riziko, že rostliny budou trpět zimou a suchem, a pokud jsou rostliny zasazeny naopak příliš hluboko, výhonky nezačnou růst anebo rostou jen velmi obtížně.

ZALÉVÁNÍ

Zalévání jahod je nezbytné během následujících období:

  • před obdobím květu;
  • na začátku tvorby plodů;
  • během zrání plodů;
  • po období tvorby plodů.

Během kvetení jahod se zavlažování nedoporučuje, protože může negativně ovlivnit vývoj plodů

Pokud je půda lehká a propustná, použije se více vody v méně časových úsecích (tj. jahody se zalijí méně často) a pokud je půda těžší, méně propustná, zavlažování se provádí s použitím menšího množství vody častěji.

Nejlepší je rostliny zalévat na jaře ráno a v létě zase naopak večer.

Hnojení

Jahody Mount Everest jsou citlivé na nadměrnou slanost, která může způsobit popáleniny kořenů. Po 3 týdnech od výsadby se doporučuje provádět pravidelné hnojení (1 až 2 g / l při každém zalévání) hnojivem s dlouhodobým účinkem.

Obnovování jahod

Po sklizni posledních plodů se z jahodníků odstraní zbylé listy. Díky tomu se rostliny zbaví všech starých, infikovaných či jinak napadených listů, patogenů a škůdců, kteří na rostlině zůstali.

Rozmnožování jahodníku

Rozmnožování jahod se provádí na podzim, a to dělením jednotlivých trsů rostlin (množení pomocí šlahounů).

Fytosanitární ochrana

Pravidelně rostliny kontrolujte, zda se na nich neobjevují broučci, pavouci nebo jiní škůdci. Pokud ano, použijte fytosanitární roztoky nebo spreje.

Další možnosti ochrany jahodníků

Během klidového období rostliny, kdy teplota klesne pod -5 stupňů Celsia, je dobré rostliny pokrýt tenkou vrstvou slámy, sušených listů nebo pilin. Stejné materiály lze také použít k zakrytí půdy v okolí rostlin během období sucha za účelem udržení vlhkosti.

Pěstování je snadné.

Rostlinky jahody vám dodáme v obalu zajišťujícím jejich čerstvost.

Než se pustíte do sázení jahod, namočte jejich kořeny na 15 minut do kbelíku s vodou.

Vyhloubejte v zemi brázdu o šířce 15 cm a hloubce 20 cm. Rostlinky vložte do brázdy tak, aby byly jejich kořeny hezky rozložené a kořenový krček se nacházel těsně nad úrovní okolní půdy. Poté jahodníky zasypejte jemnou zeminou smíchanou s kompostem, vše udusejte a zalijte vodou.

Nyní už se rostlinky samy uchytí v půdě a začnou růst. Vy už je teď budete jenom pravidelně a podle potřeby zalévat, zejména v suchém počasí, a těšit se z průběžné úrody.

Tekuté hnojivo pro
popínavé jahody.

Díky našemu týmu biologů se nám podařilo vyvinout první hnojivo přirozeně přizpůsobené vývoji popínavých jahod.
Toto hnojivo bylo speciálně vyvinuto pro správný růst a vývoj jahod odrůdy. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a záhy jsme docílili zlepšení chuti našich jahod o 30 %.

V tomto roce jsme se poprvé rozhodli poskytnout toto hnojivo všem našim zákazníkům, kteří si objednají sadu 30 sazenic jahodníku, zcela zdarma.

Záruka

Objednané jahody od nás dostanete v obalu zajišťujícím jejich čerstvost a s 90denní zárukou bez rizika.

100% spokojenost nebo vrácení peněz.

Pokud nedosáhnete očekávaných výsledků, pošlete nám své jahody zpět a my vám bez jakýchkoliv námitek obratem vrátíme celou částku, kterou jste za svou objednávku zaplatili.